Dieta niskowęglowodanowa przy lekach na nadciśnienie

kategoria: Choroby ,

Cierpisz na nadciśnienie i chciałbyś spróbować diety niskowęglowodanowej? Gratulacje! To prawdopodobnie jedna z najlepszych, naturalnych metod obniżenia ciśnienia. W niektórych przypadkach może całkowicie przywrócić właściwe ciśnienie krwi. W trakcie procesu adaptacji należy zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

Leki na nadciśnienie

Jeśli bierzesz leki na nadciśnienie i zaczniesz stosowanie diety, ciśnienie krwi może spaść zbyt mocno. Twój stan będzie zbyt dobry, by wymagać przyjmowania leków. Efekt obniżenia ciśnienia krwi przy diecie niskowęglowodanowej może pojawić się już po kilku dniach, jednak do pełnego efektu, konieczny może być okres kilku miesięcy, a nawet roku. Jeśli czujesz się osłabiony, zmęczony, etc., powinieneś zmierzyć ciśnienie, w przypadku, gdy jest ono niskie (np. poniżej 120/80), powinieneś skontaktować się z lekarzem, aby przedyskutować obniżenie dawek lub odstawienie leków.

Chcesz wiedzieć jak bezpiecznie obniżyć ciśnienie krwi? Kliknij i dowiedz się więcej.

nadciśnienie

Sól i bulion

Szczególnie podczas początkowego okresu stosowania diety ketogenicznej, zalecamy zwiększenie ilości przyjmowanych płynów i soli, na przykład w postaci bulionu. Ma to na celu zminimalizowanie ewentualnych efektów ubocznych, które mogą się pojawić podczas pierwszego tygodnia stosowania diety, np. bólu głowy. Bulion powinno się pić kontrolując regularnie ciśnienie, ponieważ może je nieznacznie podwyższać.

bulion

Jeśli pomimo przyjmowania leków, ciśnienie krwi ciągle pozostaje wysokie, nie należy zwiększać ilości soli. Może to spowodować dalszy wzrost ciśnienia. Wszelkie efekty uboczne występujące w początkowym okresie stosowania diety ketogenicznej i tak zwykle ustępują samoistnie po kilku dniach.


Ketodietetyk