Co zyskujesz będąc w stanie ketozy?

Ketoza odżywcza ma bardzo dobry wpływ na cały organizm. Przy diecie ketogenicznej zmieni się szlak metaboliczny Twojego organizmu. Okres keto adaptacji potrwa około tygodnia. Proponowana przez nas forma żywienia jest skuteczna i zdrowa pod warunkiem, że będziesz przestrzegać zaleceń.

Nie będziesz musiał liczyć wszystkich kalorii (może odrobinę na początku, jeśli liczysz na bardzo szybkie spalanie tkanki tłuszczowej). Musisz pamiętać, że brak konsekwencji i najmniejsze wyłamanie się z diety spowoduje załamanie procesu spalania tkanki tłuszczowej, spowolni proces chudnięcia oraz wydłuży proces ponownej adaptacji.

W zamian za swoje zdyscyplinowanie pozbędziesz się nadmiaru kilogramów i ogromnej ilości tłuszczu. Będziesz spożywać ciekawe, smaczne i sycące posiłki ketogeniczne i w rezultacie nie będziesz chodzić głodny, a serce, mózg i każda komórka będzie funkcjonować skutecznej i wydajniej o około 25%, w porównaniu do tego, czym żywiłeś się do tej pory.

Nie musisz znać się na fizjologii człowieka i rozumieć całego procesu działania diety, natomiast ważne jest, abyś zapamiętał, że mały „kęs” słodkiego ciasta, łyżeczka cukru, łyk soku czy piwa spowoduje wyrzut insuliny, która zahamuje proces odchudzania. Zazwyczaj ludzie myślą, że kawałeczek ciasta przecież nie zaszkodzi, to jest tylko kawałeczek. W rzeczywistości zaszkodzi i to znacząco, gdyż dzięki żywieniu niskowęglowodanowemu zmienia się cały metabolizm w organizmie.

Ciekawostka

tłuszcze

Olej kokosowy po spożyciu nie jest długo przechowywany w organizmie, zupełnie inaczej niż tłuszcze zwierzęce czy roślinne. Ulega on całkowicie innemu metabolizmowi. Jest on zamieniany na energię, a nie gromadzony jako tłuszcz. Olej kokosowy poprawia funkcjonowanie tarczycy (zmaganie się z tarczycą to problem wielu osób z nadwagą – jest ona odpowiedzialna za metabolizm i temperaturę ciała) oraz zwiększa poziom energii i przyspiesza przemianę materii, co sprawia, że organizm spala kalorie szybciej.


Ketodietetyk