5 najlepszych porad, dzięki którym szybciej schudniesz

kategoria: Porady ,

#1 – odżywiaj się zgodnie z regułami diety niskowęglowodanowej

Jeśli czytałeś już inne materiały dostępne na stronie KetoDietetyk.pl to wiesz już w czym rzecz, jednak dla przypomnienia streścimy to jeszcze raz. Ogranicz spożywanie węglowodanów do 20g dziennie. Jeśli to dla Ciebie zbyt trudne, zacznij od 50g. Jedz do woli mięsa, ryb, warzyw, jajek oraz masła. Pij 2 szklanki rosołu dziennie. Zrezygnuj z cukru, pieczywa oraz napojów gazowanych.

Aby przypomnieć sobie szczegóły keto reguł, które warto przestrzegać – odwiedź nasz przewodnik po zasadach diety ketogenicznej i zacznij je stosować, a szybko zauważysz różnicę.

#2 – jedz tylko wówczas, gdy jesteś głodny

To bardzo ważna zasada, jeśli chcesz osiągnąć optymalną wagę. Posiłki jedz zawsze do syta, ponieważ uczucie głodu i zmęczenia skłaniają do porzucenia diety i powrotu do starych nawyków żywieniowych. Jeśli jednak czujesz się syty, nie jedz niepotrzebnie. Przekąski spożywane w zbyt dużych ilościach, przestają być przekąskami. Napychanie się nieprzyzwoitymi ilościami orzeszków nie doda 10 kg do Twojej wagi, jednak może zahamować proces chudnięcia.

#3 – śpij 8 godzin

Praktycznie każdy z nas jest dziś zabiegany i nie ma czasu porządnie się wyspać. Jest to już postrzegane niemal jako normalność. Problem tkwi w tym, że niedobór snu powoduje nie tylko zmęczenie i ociężałość. Powoduje także tycie, ponieważ zbyt krótki sen zwiększa poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu, we krwi. Ten z kolei przyczynia się odkładania tłuszczu w okolicach brzucha.

#4 – regularnie kontroluj wagę

Nie bój się wagi! Wkrótce się zaprzyjaźnicie. Codzienne ważenie jest ważne z dwóch powodów. Po pierwsze zobaczysz na własne oczy, że Twoje działania przynoszą efekt, więc będziesz czuł się zmotywowany, by je kontynuować. Po drugie – jeśli to co robisz by schudnąć, nie przynosi spodziewanych rezultatów, zacznij stosować post przerywany.

#5 – stosuj post przerywany

Ta porada będzie szczególnie przydatna dla tych, którzy chcieliby przyspieszyć spadek wagi na diecie niskowęglowodanowej. Jeśli nie przejadasz się, śpisz dobrze i nie osiągasz oczekiwanych wyników, zastosowanie tej metody na pewno poprawi efekty. Postu przerywanego nie powinny jednak stosować kobiety w ciąży ani osoby uzależnione od jedzenia, ponieważ może ona przyczynić się do nawrotu choroby. Dwie najpopularniejsze metody postu przerywanego to 5:2 oraz 16:8. Pierwsza zakłada jedzenie do syta przez 5 dni w tygodniu, a następnie jedzenie małych ilości przez 2 dni. Druga zakłada 16 godzin postu, w tym sen, a następnie powrót do normalnego rytmu posiłków.

Więcej na temat postu przerywanego możecie przeczytać w naszym artykule, który wyjaśnia czym jest post przerywany i jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć.


Ketodietetyk