To, co jesz, ma wpływ na to, jak myślisz!

kategoria: Wiedza ,

Zastanawiałeś się kiedyś czy rodzaj spożywanego jedzenia ma wpływ na pracę mózgu lub go usypia? Jedynie dzięki skupieniu uwagi na objawach wysyłanych przez ciało możliwe jest nawiązanie specyficznego dialogu. Czy rozpoznajesz na tyle dobrze sygnały wysyłane przez Twoje ciało, by wiedzieć czy po spożyciu czegoś słodkiego oraz produktów bogatych węglowodany (przykładowo chleb, makarony, pierogi) stajesz się zmęczony i zapadasz w senność? Czy rozróżniasz produkty, które karmią lub osłabiają Twój organizm?

Mózg pod szczególnym nadzorem

Organizm ludzki można porównać do wielkiej fabryki. Dostarczane paliwo (jedzenie) jest przemieniane w energię. Tutaj warto przywołać słowa Sally Edwards (autorki wielu książek o tematyce zdrowotnej) „Jeżeli nie chcemy zadowalać się byle jakim życiem, to z pewnością nie powinniśmy zadowalać się byle jakim jedzeniem”.

co jesz

Mózg potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania 20 – 30% spożywanych przez nas kalorii. Jest „najdroższym” w utrzymaniu narządem naszego organizmu. Jego prawidłowe odżywianie jest bardzo opłacalną inwestycją. Dzięki temu zagwarantujemy sobie zachowanie młodości na znacznie dłużej. Odpowiednia i regularnie stosowana dieta ketogeniczna to jeden z najistotniejszych czynników pozwalających nam lepiej wyglądać, mądrzej myśleć oraz odczuwać radość z życia.

Można ćwiczyć bez końca, odganiać negatywne myśli, medytować i przyjmować suplementy diety, jednak z dietą opartą na wysoko przetworzonej żywności, pełnej cukru i złych tłuszczów, zawierającą surowce z pestycydami, doprawianej sztucznymi słodzikami, barwionej sztucznymi barwnikami i konserwowanej sztucznymi dodatkami zdecydowanie nie jest możliwe utrzymanie umysłu i ciała w pożądanej, szczytowej formie.

Mądra zmiana nawyków żywieniowych i wyeliminowanie ze swojej diety zbędnych cukrów i węglowodanów prowadzi do samych pozytywnych skutków, takich jak: przypływ energii, lepsza koncentracja i nastrój, korzystne zmiany w wyglądzie (płaski brzuch). Wbrew obiegowej opinii, jedzenie produktów korzystnych dla zdrowego funkcjonowania naszego ciała i mózgu, nie jest droższe od spożywania byle jakich produktów, a wręcz odwrotnie. Rachunki związane ze zdrowiem (leki w aptece, wizyty u lekarzy) znacząco się obniżą, a wydajność naszego organizmu wzrośnie. Wspaniałe samopoczucie jest nieocenione, prawidłowe odżywianie się jest objawem miłości do samego siebie.


Ketodietetyk