Skuteczne spalanie tłuszczu

kategoria: Porady ,

Czy szybkie spalanie tłuszczu jest możliwe?

Tak! To prostsze, niż myślisz. Aby to osiągnąć najważniejsze jest zrozumienie tego, co dzieje się w naszym organizmie, gdy jemy oraz zmiana nawyków żywieniowych. W trakcie jedzenia poziom insuliny zaczyna rosnąć. Insulina jest hormonem przechowującym energię w komórkach tłuszczowych oraz wątrobie. Cukier jest przechowywany w wątrobie w postaci glikogenu, odkładany również jest tłuszcz.

Poziom insuliny zaczyna spadać, gdy przestajemy jeść. Teraz zaczynamy korzystać z energii, która została zmagazynowana podczas posiłku. Nie musimy przecież jeść cały czas, na przykład, gdy śpimy – to proste i zrozumiałe. Powinieneś wiedzieć, że nasze ciało może korzystać z dwóch rodzajów „paliwa” – cukru oraz tłuszczu. Co ciekawe, możemy bez problemu przystosować się do korzystania tylko z jednego z nich.

Cukier a tłuszcz

W całej sprawie jest pewien haczyk. Cukier jest dla naszego organizmu najłatwiej dostępny – jednak z drugiej strony, możemy zmagazynować go tylko w ograniczonej ilości. Można to porównać do inwestycji krótkoterminowej, z której efektów możemy korzystać bardzo szybko. Tłuszcz natomiast można porównać do inwestycji długoterminowej. Możemy go przechowywać naprawdę długo, jednak aby z niego skorzystać, musi upłynąć większa ilość czasu. To uproszczone porównanie pokazuje dlaczego tak trudno jest spalić tłuszcz. Nasz organizm jest tak skonstruowany, że w pierwszej kolejności wybiera spalanie cukru, nie zawracając sobie głowy tłuszczem. Tymczasem tłuszcz może zacząć ulegać spalaniu dopiero wówczas, gdy skończą się zapasy cukru.

cukier

Tuż po zakończeniu posiłku nasz organizm uzyskuje większość energii z węglowodanów, czyli cukrów. Zapasy w postaci glikogenu odłożonego w wątrobie kończą się po upływie około 24 godzin i organizm nie jest w stanie czerpać dalej energii z cukru. Właśnie wtedy rozpoczyna się proces spalania tłuszczu. Jeśli jednak znowu zaczniemy dostarczać organizmowi cukier, historia zatoczy koło i nasze plany schudnięcia odsuną się w czasie o kolejną dobę.

Co należy zatem zrobić? Jeśli chcesz schudnąć i zacząć spalać tłuszcz, prostym i skutecznym rozwiązaniem będzie dieta keto minimalizująca spożycie węglowodanów do 20 g na dobę, dzięki której Twój organizm przestanie magazynować i spalać cukry. Gwarantujemy, że jest zdrowa, w pełni zbilansowana i na pewno stanie się punktem zwrotnym na Twojej drodze do szczupłej sylwetki, a przede wszystkim zdrowia.

Aby dowiedzieć się więcej o diecie ketogenicznej i spalaniu tłuszczu – zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi treściami dostępnymi w naszym przewodniku ketogenicznym. Warto również skorzystać ze wstępnych, bezpłatnych konsultacji z naszym ekspertem żywienia ketogenicznego.


Ketodietetyk