Przewodnik dla sportowców – 5 kluczowych zasad

kategoria: Porady ,

Częstym przekonaniem wśród sportowców jest to, że węglowodany są niezbędne do budowy najlepszej struktury mięśniowej. Jednak węglowodany mają niewiele wspólnego z sukcesem wielu sportowców czy kulturystów. Kluczem do poprawy składu ciała nie są takie czynniki, jak spożywanie odpowiedniej ilości węglowodanów w odpowiednim czasie. Najlepszą strukturę ciała buduje się stosując 5 prostych zasad, niezależnie od tego, czy jesteś na diecie ketogenicznej, czy nie.

5 najważniejszych zasad dla sportowców i kulturystów

5 najważniejszych zasad dla sportowców

Świat kulturystyki jest pełen radykalnych pojęć, udziwnionych suplementów i mnóstwa drobiazgowej nauki, ale te rzeczy – bez względu na to, jak bardzo gorączkowo są omawiane – mogą zapewnić tylko 1 do 2% wzrost wyników.

To, co jest naprawdę istotne, to realizowanie wypróbowanych i skutecznych zasad niezbędnych do budowania masy mięśniowej, opracowanych na podstawie wieloletniej obserwacji i nauki. Najlepsze wyniki pochodzą z prostych zasad, które wpływają znacząco na końcowy rezultat – oczywiście wszystko w połączeniu z ciężką pracą i dyscypliną.

Oto 5 zasad, które każdy sportowiec, któremu zależy na przyroście mięśni, powinien przestrzegać:

  • Trenuj z wystarczającą intensywnością. Musisz dać mięśniom bodziec do wzrostu.
  • Jedz wystarczająco dużo białka. Musisz dostarczyć swoim mięśniom stymulatory, których potrzebują do wzrostu, a Twojemu ciału energię potrzebną do funkcjonowania.
  • Dostarczaj odpowiednią ilość kalorii. Niezależnie od tego, czy chcesz spalić tłuszcz, czy zwiększyć masę mięśniową, ważne jest, aby spożywać odpowiednią ilość kalorii. Na diecie ketogenicznej będziesz manipulował spożyciem kalorii, spożywając mniej lub więcej tłuszczu.
  • Zadbaj o swoje hormony. Właściwy trening, odpowiednie odżywianie (niezbędne kwasy tłuszczowe) i sen powinny być Twoim głównym celem, by doprowadzić do zwiększenia poziomu testosteronu i hormonu wzrostu HGH. Pamiętaj, że zbyt duży stres powoduje występowanie reakcji katabolicznych w organizmie i Twoje ciało zaczyna rozbijać mięśnie na energię.
  • Pij dużo wody. Dobrze skomponowana dieta ketogeniczna i treningi powodują znaczną utratę wody. Należy systematycznie uzupełniać płyny – jeśli tego nie zrobisz, znacznie pogorszy się Twoja wydajność i możliwość regeneracji organizmu.

Ketodietetyk