Często popełniane błędy w przypadku diety niskowęglowodanowej

kategoria: Wiedza ,

Czego powinniśmy unikać?

węglowodany

Caffe Latte: Zauważ, że jest w niej tona mleka, a mleko zawiera około 5% węglowodanów (cukier mleczny). Jeśli chcesz utrzymać niską zawartość węglowodanów w kawie, napij się czarnej kawy lub dodaj (jeśli potrzebujesz) kilka łyżeczek mleka lub śmietany. Innym pomysłem jest picie kawy z dodatkiem oleju kokosowego (najlepiej z rana, celem przedłużenia postu przerywanego, jest to niesamowity zastrzyk energetyczny).

Soki i napoje witaminowe: są pełne cukru. Najlepiej ich unikać.

Owoce: Można je określić słodyczami pochodzącymi z natury, zawierają dużo cukru. Odnośnie owoców to nie są one tak złe jak picie soków, ale nadal trzeba ich będzie unikać będąc na surowej diecie niskowęglowodanowej. Bardziej liberalna dieta pozwala na spożywanie owoców w małych ilościach. Banany i winogrona zawierają najwięcej cukru ze wszystkich owoców. Przewodnik po owocach o niskiej zawartości węglowodanów znajdziecie na naszej stronie -> Owoce niskowęglowodanowe dozwolone na diecie ketogenicznej

Orzechy nerkowca: zawierają dużo węglowodanów (inne orzechy mają niższy wskaźnik węglowodanów). Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po orzechach niskowęglowodanowych -> Orzechy o niskiej zawartości węglowodanów dozwolone na diecie ketogenicznej

Naprawdę złe wybory

złe wybory

Oczywiście wszystkie możliwości przedstawione na powyższym obrazku są niewłaściwe, jeśli jest na diecie niskowęglowodanowej. Są one bogate w rafinowane węglowodany i cukry. Jeśli jest to możliwe, unikaj takich wyborów.

Również sceptycznie podchodź do wersji przekąsek „o niskiej zawartości węglowodanów” (czekolady, ciastek i podobnych). Zazwyczaj są one pełne alkoholi cukrowych i sztucznych słodzików, podnoszących poziom cukru we krwi. Składniki te utrudniają schudnięcie i pobudzają „chęć” na spożywanie cukru.

Zamiast tego zdecyduj się na zdrowe rozwiązania. Zapraszamy do skorzystania z naszych przepisów na przekąski o niskiej zawartości węglowodanów.


Ketodietetyk