Poradnik dobrego życia

20. Piąty miesiąc przemiany Agi

Lepsze i gorsze momenty u Agnieszki

Przemiana Agnieszki trwa. Krok po kroku zmierzamy w stronę mniejszej wagi i poprawy stanu zdrowia. Jak w każdym obszarze działalności człowieka, pojawiają się lepsze i gorsze chwile. Na szczęście u Agi tych trudniejszych momentów jest znacznie mniej, niż tych dobrych, powodujących radość i satysfakcję.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Agi z kolejnych tygodni na diecie ketogenicznej.

17 tydzień – 28.01.2020
17 tydzień ketozy

Pomiary dokonane po 17 tygodniu:

WAGA: 112,5 KG ( – 18,9 KG)
OBWÓD PASA: 109 CM (-18 CM)
OBWÓD BIODER: 121 CM (-14 CM)
OBWÓD UDA: 72 CM (-10 CM)

Łącznie, po 17 tygodniach, uzyskany wynik to minus 18,9 KG i minus 42 CM w obwodach.

Komentarz Agnieszki dotyczący kolejnego tygodnia przemiany

“Powoli, do przodu. Kolejne 2,5 kostki smalcu zgubione! To bardzo przyjemne uczucie, gdy nie chodzisz głodna, jesz smacznie, a na wadze cyferki idą w upragnioną stronę wskazując z tygodnia na tydzień mniejszą wagę. 0,5 kg na tydzień to dobre, zdrowe tempo chudnięcia. Mam przed sobą jeszcze długą drogę, ale jakże przyjemną i jak smaczną!

Niedługo będę robić badania niezbędne do operacji, więc zrobię komplet badań (morfologia, hormony tarczycowe, krzywce cukrowe i insulinowe itp.), by sprawdzić jak dieta ketogeniczna wpływa na mój organizm. Już nie mogę się doczekać wyników 🙂

Ostatni tydzień minął bezproblemowo, bo niby gdzie miałyby się pojawiać problemy? 🙂 Organizm przyzwyczaił się już do diety ketogenicznej. Zachcianki się nie pojawiają, może za drobnym wyjątkiem w postaci owoców, ale w takich chwilach mogę przecież sięgnąć po borówkę czy maliny.

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej!”

18 tydzień – 04.02.2020
18 tydzień diety ketogenicznej

Pomiary dokonane po 18 tygodniu:

WAGA: 112,0 KG ( – 19,4 KG)
OBWÓD PASA: 109 CM (-18 CM)
OBWÓD BIODER: 121 CM (-14 CM)
OBWÓD UDA: 72 CM (-10 CM)

Łącznie, po 18 tygodniach, uzyskany wynik to minus 19,4 KG i minus 42 CM w obwodach.

Komentarz Agnieszki dotyczący kolejnego tygodnia przemiany

“Kolejne 0,5 kg mniej na wadze, co bardzo cieszy. Zbliżamy się do magicznych 20 kg, powoli – krok po kroku. Czuję się bardzo dobrze, stres nadal mi towarzyszy z uwagi na sporą ilość badań przed operacją, ale staram się cały czas myśleć pozytywnie. To prawda, że pozytywne myślenie jest bardzo ważne w każdym aspekcie życia, również jeśli chodzi o zdrowie i dietę. Nie można się poddawać, gdy pojawiają się chwilowe czy nawet dłuższe problemy i trudności, nie można myśleć negatywnie. Pozytywne myślenie daje nam fajnego kopa i energię, motywuje i pomaga osiągnąć cele. Gdy idziemy w przeciwną stronę, czyli otaczamy się negatywnymi myślami, sami ściągamy na siebie czarne chmury!

Bardzo się cieszę, że dzięki częstym rozmowom z Panią Asią z KetoDietetyk.pl mam dodatkową motywację, by te ciemne chmury rozganiać i łapać promienie słońca, które rozświetlają moje dni.

W najbliższym tygodniu czeka mnie wyprawa na tydzień za granicę, by się trochę odstresować i odpocząć, nabrać nowej energii do działania i dalszej walki o zdrowie.
Trzymajcie kciuki i do zobaczenia po moim powrocie!”

19 tydzień – 11.02.2020
19 tydzień

Pomiary dokonane po 19 tygodniu:

WAGA: 113,2 KG ( – 18,2 KG)
OBWÓD PASA: 109 CM (-18 CM)
OBWÓD BIODER: 121 CM (-14 CM)
OBWÓD UDA: 72 CM (-10 CM)

Łącznie, po 19 tygodniach, uzyskany wynik to minus 18,2 KG i minus 42 CM w obwodach.

Od poprzedniego tygodnia waga Agnieszki… wzrosła o 1,2 kg! Czym jest to spowodowane? ???? Co poszło nie tak? ????

Komentarz Agnieszki dotyczący kolejnego tygodnia przemiany

“Po 19 tygodniach większych i mniejszych spadków wagi przyszedł moment kroku w tył. Nie jest to wina diety w najmniejszym stopniu, bo… na 6 dni pojawiły się znaczne odstępstwa od założeń diety ketogenicznej. Podczas wyjazdu zagranicznego, którego specyfika była dość absorbująca (od rana do wieczora impreza sportowa na hali, na której ciężko było o coś lepszego do jedzenia niż węglowodany), jadłam jedynie ketogeniczne śniadania, a drugi posiłek niestety zawierał dużo węglowodanów.

Jest to moja wina, bo poszłam na łatwiznę, choć mogłam zdecydować się na wydłużenie postu przerywanego i spożywanie jednego dużego posiłku w ciągu dnia.
Kiedyś chyba musiał nastąpić moment, w którym zamiast jeszcze bardziej przykładać się do diety ketogenicznej, odpuściłam.

Efekty? Wzrost wagi o 1,2 kg w stosunku do poprzedniego tygodnia. Samopoczucie? Ociężałość, ból brzucha po spożywaniu węglowodanów, senność po posiłkach, a do tego po powrocie pojawiło się pierwsze od kilku miesięcy przeziębienie! Jedząc zgodnie z keto – żadne katary czy kaszelki mnie nie dotykały. Pojawiły się węglowodany – pojawiło się przeziębienie.

Spędziłam super tydzień, wróciłam szczęśliwa i naładowana pozytywną energią, ale efekt jest taki, że muszę ponownie osiągnąć stan ketozy i wrócić na dobre tory. Trzymajcie kciuki, by wszystko poszło po mojej myśli i by organizm ponownie przestawił się na czerpanie energii z tłuszczu. ”

Agnieszka faktycznie mogła stosować post przerywany w trakcie wyjazdu i jeść jeden duży posiłek w ciągu dnia. Nie zastosowała tego rozwiązania, efekty spożywania węglowodanów pojawiły się bardzo szybko.

Szkoda, że tak się stało, ale czasu nie cofniemy. Jedyne, co możemy zrobić to iść dalej do przodu i wrócić do stosowania zasad diety ketogenicznej. Najważniejsze, że Aga nie zataiła sytuacji i że chce kontynuować stosowanie zasad żywienia opartego o zminimalizowanie ilości węglowodanów w diecie. Realizując przemianę i dietę ketogeniczną, bardzo ważne jest to, by w 100% uczciwie wykonywać pomiary ciała. Zarówno nam, jak i Agnieszce zależy na tym, by pokazywać proces przemiany takim, jaki jest i nie zatajać problemów i błędów. To oczywiste, że pojawiają się trudniejsze momenty i błędy. Każdą porażkę można przekuć w sukces, bo porażki uczą i pomagają zrobić kolejne kroki do przodu. Najważniejsze to być uczciwym przede wszystkim wobec siebie.

Trzymamy kciuki i nadal wspieramy!

Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swój adres email. Otrzymasz od nas szereg wskazówek i porad, które pomogą Ci w zdrowym odżywianiu.