Poradnik dobrego życia

15. Drugi miesiąc przemiany i utrata 13 kg

Po keto adaptacji – czas na ketozę i redukcję wagi

Pierwsze 4 tygodnie nowego sposobu odżywiania Agnieszka minęły bez większych problemów. Keto adaptacja przebiegła sprawnie, a dzięki stosowaniu dobrze dobranej suplementacji, nasza podopieczna nie odczuwała skutków ubocznych keto adaptacji, czyli pierwszej fazy diety ketogenicznej. Po miesiącu stosowania zasad żywieniowych zgodnych z dietą keto, Agnieszka zgubiła 9,7 kg i 20 cm w obwodach. Takie wyniki to bardzo dobra motywacja do kontynuowania nowych nawyków.

Mamy nadzieję, że przemiana Agi zainspiruje kolejne osoby do zmian, nie tylko po to, by zrzucić zbędne kilogramy, ale przede wszystkim w celu poprawy zdrowia. Agnieszka jest przykładem tego, że jedna decyzja może nieść za sobą lawinę zmian, które bardzo wyraźnie wpływają na życie i jego poprawę. Śledząc historię Agi można zauważyć mentalną przemianę – z osoby, która stawiała swoje zdrowie na dalszym planie – do osoby, która dba nie tylko o sposób odżywiania, ale również o regularne badania i wizyty kontrolne u lekarzy specjalistów z różnych dziedzin.

5 tydzień – 05.11.2019 5 tydzień przemiany Agi

Pomiary dokonane po 5 tygodniu:

WAGA: 120,5 KG (-10,9 KG)
OBWÓD PASA: 118 CM (-9 CM)
OBWÓD BIODER: 129 CM (-6 CM)
OBWÓD UDA: 74 CM (-8 CM)

Łącznie, po 5 tygodniach, uzyskany wynik to minus 10,9 KG i minus 23 CM w obwodach!

Komentarz Agnieszki dotyczący kolejnego tygodnia przemiany

“Ogólnie czuję się bardzo dobrze i w sumie nie ma niczego, na co mogłabym narzekać ???? Moje obserwacje: niestety piję za mało wody. W nowym tygodniu chcę nad tym popracować. W tym tygodniu na 7 dni – 2 razy zastosowałam dzień z jednym posiłkiem. Bez problemu da się przeżyć na jednym posiłku. Podczas całego dnia odczuwam sytość i nie mam ochoty na podjadanie.

Zaczynam mieć trochę dość rosołu – muszę w nim coś chyba troszkę zmienić, chociażby przez pokombinowanie z kaczką, by coś zmienić w smaku.
Ostatni tydzień to mocno obniżony nastrój ze względu na różne sprawy związane z moim życiem prywatnym. Zwiększona ilość energii, którą mam dzięki wprowadzeniu keto diety, daje mi siłę do działania.

Spodnie, które widać na fotografii, były kiedyś dużo bardziej opięte w okolicy ud! Bardzo cieszy mnie fakt, że zaczynam powoli odczuwać luzy w ubraniach.”

6 tydzień – 12.11.20196 tydzień przemiany Agi

Pomiary dokonane po 6 tygodniu:

WAGA: 119,6 KG (-11,8 KG)
OBWÓD PASA: 116,5 CM (-10,5 CM)
OBWÓD BIODER: 127 CM (-8 CM)
OBWÓD UDA: 74 CM (-8 CM)

Łącznie, po 6 tygodniach, uzyskany wynik to minus 11,8 KG i minus 26,5 CM w obwodach!

Komentarz Agnieszki dotyczący kolejnego tygodnia przemiany

“Samopoczucie związane z dietą? Ogólnie dobre 🙂 Przestałam odczuwać głód. Nie wiem czy to dobrze, ale jednego dnia nie jadłam nic, ani grama posiłku. Miało to związek po pierwsze z tym, że nie byłam głodna, a po drugie ze stresem, a jak jestem zestresowana to nie jem. Przeżyłam, nic mi nie było. W ostatnim tygodniu miałam 2 takie dni, gdy był jeden posiłek, jeden dzień bez posiłku, a pozostałe normalnie, tj. 2 posiłki.

Zauważyłam, że wstaję wcześniej, zasypiam też wcześniej. Kiedyś siedziałam do 2 w nocy, a teraz 22.00 zaczyna chcieć mi się spać, w łóżku jestem przed północą. Nadal śpię sporo, bo do około 9.30-10.00 (zależy od dnia), ale nie wstaję zmęczona, tak jak wcześniej było to normą: wstawałam i byłam padnięta, mózg pracował na mega zwolnionych obrotach, teraz jest łatwiej. Wstaję, herbata, suple, i jestem w stanie żyć, coś robić, a nie że potrzebowałam z 2 godziny, by się rozbudzić i “ożyć”.

Cały czas biorę suplementy. Nie piję kawy z mleczkiem kokosowym. Zamieniłam kawę na herbatę English Breakfast.

Dzisiaj sobie uświadomiłam, że od 6 tygodni nie jem pieczywa, makaronu, ryżu, ziemniaków! Wow! Jestem z siebie dumna 🙂 ”

7 tydzień – 19.11.2019przemiana - dieta ketogeniczna

Pomiary dokonane po 7 tygodniu:

WAGA: 119,0 KG (-12,4 KG)
OBWÓD PASA: 114 CM (-13 CM)
OBWÓD BIODER: 125 CM (-10 CM)
OBWÓD UDA: 74 CM (-8 CM)

Łącznie, po 7 tygodniach, uzyskany wynik to minus 12,4 KG i minus 31 CM w obwodach!

Komentarz Agnieszki dotyczący kolejnego tygodnia przemiany

“Kolejny tydzień minął bezproblemowo. Czuję się bardzo dobrze, jestem zadowolona z życia i z postępów dietetycznych. Kolejne spadki na wadze i w obwodach motywują. Przyzwyczaiłam się już całkowicie do nowego sposobu odżywiania. Naprawdę bardzo rzadko pojawiają się myśli, w których miałabym ochotę zjeść coś innego.

Dzięki suplementom, zwłaszcza minerałom na noc, śpię dużo lepiej, rano wstaję bez problemów i jestem wypoczęta.

Zauważam coraz bardziej, że moje ulubione spodnie na mnie wiszą i muszę je co chwilę poprawiać. Zauważyłam też w bluzkach czy kurtce, że zrobiły się spore luzy i jak tak dalej pójdzie to za miesiąc trzeba będzie faktycznie wymieniać garderobę. Byłabym szczęśliwa, gdyby do końca roku udało się zgubić jeszcze z 5 kg, to byłoby naprawdę wspaniałe uczucie 🙂

W tym tygodniu odkryłam, że da się jeść zgodnie z zasadami keto korzystając z restauracji. Trzeba tylko naprawdę chcieć znaleźć coś dozwolonego do jedzenia i nie iść na łatwiznę”.

8 tydzień – 26.11.2019
przemiana na diecie ketogenicznej

Pomiary dokonane po 8 tygodniu:

WAGA: 118 KG (-13,4 KG)
OBWÓD PASA: 114 CM (-13 CM)
OBWÓD BIODER: 125 CM (-10 CM)
OBWÓD UDA: 74 CM (-8 CM)

Łącznie, po 8 tygodniach, uzyskany wynik to minus 13,4 KG i minus 31 CM w obwodach!

Komentarz Agnieszki dotyczący kolejnego tygodnia przemiany

“Czuję się dobrze i jestem szczęśliwa z nowym sposobem odżywiania. Minęły dokładnie 2 miesiące, a ja pozbyłam się ponad 13 kilogramów, a co więcej – jem smacznie, nie chodzę głodna, rozwijam swoje umiejętności kulinarne, a wcale nie spędzam całego dnia w kuchni.

Nauczyłam się inaczej patrzeć na produkty spożywcze w sklepach czy na dania w restauracjach. Początkowo bardzo się bałam wizyt w restauracji ze znajomymi, ale po tych 2 miesiącach wiem już, że gdy się naprawdę chce – można pokombinować i znaleźć zamienniki, by zjeść danie zgodne z keto. Żałuję, że tak długo czekałam na rozpoczęcie diety ketogenicznej, ale tak jak już wcześniej wspominałam – do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć.

Mam wzloty i upadki, przestoje w spadku centymetrów, ale nie poddaję się. Wcześniej pewnie już bym rezygnowała, ale teraz nie mam takiego zamiaru. Wiem, że trzeba robić dalej swoje, nie poddawać się, kontynuować zasady żywieniowe, a wszystko będzie dobrze. Nie chodzi przecież o jakiś wyścig, by schudnąć jak najszybciej. Chodzi o zdrowe chudnięcie i na stałe. Nie zakładam sobie, że schudnę 30 kilogramów w 4 miesiące. Chudnę w swoim tempie i tak jest chyba najlepiej.

W ostatnim tygodniu miałam sporo stresów, a więc uruchomił się kortyzol, który spowalnia odchudzanie i pewnie stąd zastój w obwodach. Kiedyś pewnie zjadłabym coś słodkiego albo super pizzę czy inne węglowodany, by poprawić sobie humor, wyskoczyłabym na drinka czy piwo dla relaksu, ale teraz tego nie robię. Wiem, że to tylko na chwilę by pomogło, a potem wyrzucałabym sobie, że zmartwień się nie pozbyłam, a dodatkowo złamałam postanowienia i keto zasady.

Głowa do góry i do przodu!

Ważne: mamy już bardzo jesienną pogodę, a ja nadal bez przeziębienia, gdzie w poprzednich latach przeziębienie w miesiącach jesiennych było normą. Nowy sposób odżywiania, wsparcie suplementacją od Cheers i organizm robi się bardziej odporny i silniejszy. Jest super, a będzie jeszcze lepiej!”

Stres może utrudniać odchudzanie i powodować zastój wagi czy spadku centymetrów nawet, gdy przestrzegamy zasad diety keto i nie podjadamy. Nie da się uniknąć stresu w dzisiejszych czasach, ale warto starać się jak najbardziej ograniczać stres, dbać o higienę snu, znaleźć w ciągu każdego dnia albo choć kilka razy w tygodniu czas dla siebie, by się zrelaksować, odpocząć, wyciszyć.

Pamiętajmy, że odchudzanie warto połączyć ze zmianą stylu życia w szerokim kontekście. Warto znaleźć czas dla siebie – to równie ważne jak utrata kilogramów.

Cieszymy się, że Aga się nie poddaje i że wyciąga wnioski z każdego tygodnia przemiany. Przemiana to nie wyścig z czasem i nie chodzi tu o to, by schudnąć jak najszybciej. Przemiana ma za zadanie pomóc chudnąć mądrze i na stałe, a nie na chwilę. Właśnie dlatego nie zakładaliśmy z Agą żadnego konkretnego celu ani czasu trwania przemiany.

Małe kroki tworzą wielkie rzeczy!

Kliknij tutaj, by przejść do dalszego opisu przemiany Agi (Trzeci miesiąc przemiany) lub wróć do spisu treści.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swój adres email. Otrzymasz od nas szereg wskazówek i porad, które pomogą Ci w zdrowym odżywianiu.